اصحاب اخدود

 

اصحاب اخدود، صاحبان گودال پرآتش، این عبارت ۱ بار آمده است.

چکیده: اصحاب اخدود، مومنان را به دلیل ایمان آوردن، در گودال‌های آتش می‌انداختند و به تماشای آن می‌نشستند. کسانی که مردان و زنان مومن را آزار می‌دهند و توبه نمی‌کنند، عذاب سخت دارند.

سوگند به آسمان دارای برج‌ها، سوگند به روز موعود، سوگند به گواه دهنده و آن‌چه گواهی دهد، مرگ بر صاحبان گودال پرآتش، همان آتش انبوه، آن‌گاه که آنان بالای آن [گودال به تماشا] نشسته بودند و خود بر آن‌چه بر سر مومنان می‌آوردند، گواه بودند و از آنان انتقام نمی‌گرفتند جز این که به خدای شکست‌ناپذیر ستوده، ایمان آورده بودند. همان که فرمانروایی آسمان‌ها و زمین از آنِ اوست. خدا بر هر چیزی گواه است. کسانی که مردان و زنان مومن را آزار دادند و سپس توبه نکردند، برای آنان عذاب جهنّم است و عذاب سوزان دارند (بروج/۱-۱۰).

اصحاب الاخدود

 

 

 

 

وَ السَّمَاء ذَاتِ الْبُرُوجِ* وَ الْيَوْمِ الْمَوْعُودِ* وَ شَاهِدٍ وَ مَشْهُودٍ* قُتِلَ أَصْحَابُ الْأُخْدُودِ* النَّارِ ذَاتِ الْوَقُودِ* إِذْ هُمْ عَلَيْهَا* وَ هُمْ عَلَى مَا يَفْعَلُونَ بِالْمُؤْمِنِينَ شُهُودٌ* وَ مَا نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلَّا أَن يُؤْمِنُوا بِاللَّهِ الْعَزِيزِ الْحَمِيدِ* الَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضِ وَ اللَّهُ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ* إِنَّ الَّذِينَ فَتَنُوا الْمُؤْمِنِينَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ ثُمَّ لَمْ يَتُوبُوا فَلَهُمْ عَذَابُ جَهَنَّمَ وَ لَهُمْ عَذَابُ الْحَرِيقِ (بروج/۱-۱۰)